HWINFO’ya AMD Navi Desteği Eklendi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Donanım Haberleri kategorisinde GameMaster tarafından oluşturulan HWINFO’ya AMD Navi Desteği Eklendi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 508 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Donanım Haberleri
Konu Başlığı HWINFO’ya AMD Navi Desteği Eklendi
Konuyu başlatan GameMaster
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Legendery Mabel

GameMaster

ADMİN
Yönetici
Kurucu
19 Mar 2019
662
17,349
93
20
SAMSUN
  • Konuyu başlatan
  • Yönetici
  • #1
1554653879931.png


İşlemci pazarında rakibine soğuk terler döktüren AMD ne yazık ki GPU piyasasında o kadar etkin değil. Polaris’in çıkışından bu yana özellikle de üst segmentte geride kalan firmanın yeni hamlesi Navi donanım dünyası tarafından merakla bekleniyor.

Alışık olduğumuz üzere piyasaya sürülecek işlemciler, ekran kartları ya da diğer donanımlar öncelikle iç testlerden geçer. Yongalar belli bir olgunluğa erişmesinin ardından son kullanıcıların da kullandığı benchmark testlerine de düşmeye başlar. HWINFO’nun yeni sürümünde eklenen Navi GPU desteği bunlardan birisi.

AMD’nin Zen 2 mimarisine desteğin de geliştirildiği 6.04 sürümünün değişiklikler kısmında Navi mimarisi için erken destek ibaresi yeni modelleri bekleyenlerin heyecanını bir kat daha arttırdı. Görünüşe göre Navi için hazırlıklar artık son aşamaya yaklaşmış durumda.Navi firmanın yıllardır rafine ettiği GCN mimarisinden yeni mimariye geçişin ilk adımı olacak. Dolayısıyla yükseltmeyi düşünen kullanıcılar için bir fırsat niteliğinde bir nesil olabilir. Buna ek olarak GPU’ların özellikle 7 nm üretim bantlarından çıkacak olmaları nedeniyle verimlilik kanadında ciddi iyileştirmeler de bekleniyor.

Son olarak firma Navi ile birlikte üst segmente de hitap edecek ancak ilk etapta gelecek Navi 12 ile yine orta segment hedef alınacağa benziyor. İlk SKU’ların 40 birim barındıracak olması bu ihtimali kuvvetlendiren bir ipucu olarak gösterilmekte.

Çıkış tarihleri

Çıkış tarihlerine gelecek olursak, Navi 12 içinde bulunduğumuz yarıda beklenirken Navi 10 ise yılın sonlarına hatta 2020’nin başlarına sarkabilir. AMD’nin üst segmente oynayacağı asıl GPU’lar ise Navi 20 olacak ki bu yongaların piyasaya sürülmesi 2020-2021’i bulabilir.
 

Legendery Mabel

ESKİ ADMİN
Üye
Aktif Üye
7 Tem 2019
149
112
28
Eklense Ne Olur Destek Kimse Bişey Yapamıyorki
 

Legendery Mabel

ESKİ ADMİN
Üye
Aktif Üye
7 Tem 2019
149
112
28
Bide Teşekürler Yararlı Konu
 

Reklam

Üst