GTA V Social Club’ Hatasına Kesin Çözüm (Resimli Anlatım)

GameMaster

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
19 Mar 2019
Mesajlar
348
Beğeniler
1,889
Puanları
93
Yaş
19
Konum
SAMSUN

İtibar:

#1


Tüm dünyada fenomen haline gelen ‘Rockstar Games’in uzun soluklu video oyunu ‘GTA V’te, ‘online oyun’ modunda kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerden biri olan “‘Social Club’ güncelleme durduruldu” hatasının çözüm yöntemini sizler için derledik. Oyunu ‘online modda’ oynuyorken bir anda hata vererek serüvenin kapanmasına sebep sorun, özellikle son zamanlarda kullanıcıların bir hayli canını sıkmaya başlamıştı.

‘Program Files’ta bulunan birkaç dosyanın zarar görmesinden kaynaklanan bu hata, dosyalarının yenilenmesiyle ortadan kaldırılabiliyor. Bunun için yaklaşık 4GB’lık arşiv dosyasını bilgisayarınıza indirip, oyun klasörüne açmanız (extract) gerekiyor.

İlgili dosyanın ‘torrent’ başlangıcına aşağıdaki linkten ulaşabiliyorsunuz.

LİNK EKLENECEKTİR

Gerekli dosyayı indirmemizin ardından bu arşiv dosyasını açarak, dosyadaki klasörleri sırayla ‘Program Files’ta bulunan ‘GTA V’ klasörüne taşıyoruz.Ana klasörlerin içinde bulunan dosyaların etkin olarak kopyalanabilmesi için, klasörlerin içine girmemiz gerekmektedir.

Bu kopyalama işlemlerini, indirdiğimiz Torrent dosyasında bulunan klasörlere ve alt klasörlere uygulamamız gerekiyor. İşlemlerin ardından sistemimizi bir defa yeniden başlattıktan sonra ‘GTA V’ oyunumuzu çalıştırıyoruz. Oyun açılırken ‘Social Club’ güncellemesi başlayacaktır. Bu güncellemenin tamamlanmasının ardından oyunumuzu yeniden başlatarak ‘online moddaki’ oyun keyfimize kaldığımız yerden, sorunsuz şekilde devam edebileceğiz.