Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Diğer Yamalar kategorisinde GameMaster tarafından oluşturulan FM 20 - Antrenman Programı Oluşturucu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 480 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 26 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Diğer Yamalar
Konu Başlığı FM 20 - Antrenman Programı Oluşturucu
Konuyu başlatan GameMaster
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Journey

GameMaster

ADMİN
Yönetici
Kurucu
19 Mar 2019
585
11,718
93
20
SAMSUN
  • Konuyu başlatan
  • Yönetici
  • #1
1578641447417.png


FM 2020 Antrenman Programı Oluşturucu, Excel dosyası üzerinden antrenman programı oluşturmanıza ve analiz etmenize yarayan bir dosyadır.

Bu dosya ile antrenman programı oluşturma konusunda zorluk çeken ve çoğunlukta olan

FM 2020’deki eğitim modülünün revizyonu birçok insan için çok büyüktü. Programlarınızı ayarlarken girebileceğiniz ayrıntı düzeyi mükemmeldir. Ancak yaptığınız değişikliklerin yolun ilerisindeki oyuncular üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağını nasıl anlarsınız?

En kolay çözüm yolu bunu asistan menajere teslim etmektir ve bu yanlış bir şey değildir. Bununla birlikte, bazı insanlar, özellikle antrenman ve gelişim konusunda etkin olmanın menajerliğin önemli bir parçası olduğunu görenlerle daha fazla ilgilenmek istiyorlar.

Sorunun bir kısmı, her oturumdan hangi niteliklerin ve etkilerin etkilendiğini hatırlamaya çalışıyor. Alınacak çok şey var ve oynamadığında çoğunu unutmak kolay! Bu elektronik tablo aracı çözümdür çünkü sizin için düşünmenin çoğunu yapabilir.

Yapımcı Açıklaması
Bu çalışma kitabı SI ve FM’den bağımsız olarak hazırlanmıştır. Eğitim modüllerinin çalışmasını nasıl anladığımı tamamen kendi yorumum ve tamamen yanlış olabilirim! Başarısını test etmeye devam ediyorum ve antrenmanların oyuncu nitelikleri üzerindeki gerçek etkisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğum için matematikte ayarlamalar yapacağım. Lütfen verileri uygun gördüğünüz gibi kullanmaktan çekinmeyin ve iyileştirmeler için yorumlarınızı veya önerilerinizi toplulukla paylaşın.

Bu aracın nasıl oluşturulduğuna ve nasıl çalıştığına ilişkin ayrıntılar için lütfen FMathlete’nin blog gönderisine bakın: Planlama Başarısız, Planlama Başarısız | Eğitim için bir Planlayıcı Aracı

Eğitim Planlayıcı E-Tablosu
Kullanıcı arayüzü
Ön sayfada, oyundakini taklit eden bir program var. Açılır bir oku tıklamanız ve listeden oturumunuzu seçmeniz yeterlidir.
Antrenman programı

Programın altında, farklı birimler için her bir özellik veya etki üzerindeki etkileri toplayan bir tablo bulunmaktadır. Programa ne kadar çok oturum eklerseniz, etki o kadar büyük olur. Bu, hangi özelliklerin en çok üzerinde çalışıldığını ve hangilerinin ihmal edildiğini hızlı bir şekilde görmenizi sağlar ve doğru yapmak için gerekli ayarlamaları yapmanıza olanak tanır.


Verileri Yorumlama

Verileri okurken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, sayıların birbirine bağımlı olması ve özelliğin gerçek artışının ne olacağını göstermemesidir. Yani Hava Ulaşımı, Kaleciler için 1.4’e sahip olduğunda, bu, bu özelliğin 1.4 oranında artacağını değil, sadece 0.4 değerindeki İlk Dokunuş üzerindeki bir etkiyle karşılaştırıldığında, 1.4 değerinde göreceli bir etki olduğunu söylemektedir.

Hangi özniteliklerin üzerinde çalışıldığını değiştirmek için zamanlamayı ayarlayabilirsiniz. Örneğin, fiziksel özellik eğitimini artırmak için bir Dayanıklılık oturumu başlatabilir veya Takım Çalışması ve Takım Uyumundaki etkileri azaltmak için Takım Bağlarını kaldırabilirsiniz.

Sınırlamalar
Birincisi, oturum açıklamalarında açıkça belirtilmeyen ve bu nedenle araca dahil edilmemiş olan eğitimin “gizli” etkileri olacaktır. Bunun bariz bir örneği, oyuncu uygunluğunun antrenman ve maç uygulaması ile artacağıdır. Seansın ne anlama geldiğine bakılmaksızın, sadece antrenmana giden bir oyuncudan Natural Fitness veya Stamina gibi özelliklerin ne kadar etkilenebileceğine henüz bir değer atamadım.

Hala Set Pieces eğitiminin etkileri üzerinde çalışıyorum ve rekabetçi bir maçta oynuyorum. Şu anda, Maç’ı seçmek Maç Uygulaması ile aynı etkiye sahip olacak, ancak burada hissettiğim gerçek bir maçta çaba ve yoğunluğun daha yüksek olması, bu nedenle gelecekte bu değerleri artırabilirim. Set Parçalar gelince, bu şu anda herhangi bir etkisi olmaz ama bir sonraki sürüm için bu parça üzerinde çalışıyorum.

Son olarak, Bireysel Antrenman ile ve bunun uzun vadede oyuncuların gelişimini nasıl etkileyeceğiyle de bir korelasyon yoktur.

FM20 için güncellendi
Güncellemeler:

Cesaret Özelliği Eklendi
Saldırı Çakışması Eklendi
Ön taraftan Savunma eklendi
Arkadan Oyun Eklendi

Düzenlemeler:
Kullanıcı Giriş sayfası:

Artık yoğunluk temel bir eğitim rejimi rehberi için Lig İtibarınızı (0-5 yıldız) girebilirsiniz.
Artık özel bir eğitim rejimi kılavuzu için kadronuzun Doğal Spor, Dayanıklılık, Çalışma Oranı ve Kararlılık için ortalama özelliklerini girebilirsiniz. (Bu özellikler seçildi, çünkü takımınızı eğitimde ne kadar zorlayabileceğiniz, kişilikleri göz ardı edebileceğiniz görünür özelliklere en uygun görünüyorlar)
En fazla 10 CORE DNA özelliği seçebilirsiniz. Rahatlığınız için bunlar Taktik Planlayıcı sayfasında vurgulanacaktır.

Taktik Planlayıcısı sayfası:
Her bir DAY eğitim rejimi için bir Tür eklendi. Bu, taktik Periyodik antrenman türünün yanı sıra antrenman yoğunluğu seviyesini (oyun içi yoğunluğu ile karşılaştırılabilir olmalıdır) hızla gösterecektir.
Yoğunluk renkleri için bir ölçek ve Taktik Periyodikleştirme terminolojisi için bir tanım bölümü eklendi. Kısa kullanımla birlikte.
Yukarıda belirtildiği gibi, seçtiğiniz Çekirdek DNA öznitelikleri tabloda vurgulanacaktır.

İNDİRME LİNKİ:
Revealed content
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
 

Ahmetsk07

Kayıtlı Üye
Üye
31 Mar 2020
1
0
1
rar hatalı
 

Reklam

Üst