Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde FM 2020 Taktikleri kategorisinde GameMaster tarafından oluşturulan FM 20 - 3-2-5 Ninja Taktiği başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 138 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı FM 2020 Taktikleri
Konu Başlığı FM 20 - 3-2-5 Ninja Taktiği
Konuyu başlatan GameMaster
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GameMaster

GameMaster

ADMİN
Yönetici
Kurucu
19 Mar 2019
631
15,648
93
20
SAMSUN
  • Konuyu başlatan
  • Yönetici
  • #1
1603362565429.png


Taktiklerimin çoğunda olduğu gibi, bu çok akıcı bir sistem, takımlarımın birbirine yakın top için gösteri yapmasını ve topun üst sahasında birlikte çalışmasını tercih ederim. Saldırmak ve savunmak, bu taktiği bir araya getirirken, 50'lerde Macar milli takımı tarafından kullanılan WW sistemiyle ince ayar yapmadan önce, başlangıçta WM oluşumu üzerinde çalışıyordum. Aşağıda görebileceğiniz taktiğe doğru geliştirilen taktik türü.

Taktik, oyuncuların son üçte birinde hasara yol açmak için akıllı hareketlerinin yanı sıra kısa karmaşık paslarla dolu bir topa sahip olma oyunu oynamayı hedefliyor. Tanınan ve dışarıda bırakılan bir forvet olmadığından, rakibin savunmasının ya Gölge Vurucularının istismar etmesi için arkada alan bırakan daha yüksek bir çizgi oynamaya ihtiyacı var. Veya standart bir hat tutuyorlarsa forvetlerin hatlar arasında oynaması için yer ve zaman bırakırlar. Taktiği kullanırken görmeyi bekleyebileceğiniz futbol türünü göstermek için bir video hazırladım.

1603362647122.png


Top olmadan takım, bölünmüş blok basma yöntemini kullanır. Öndeki oyuncular, rakipleri rahatsız etmek için topa zaman ve boşluk bırakmalarını engellemek için yüksek yoğunlukta baskı yaparlar. Forvetler, savunma oyuncularına şekillerini korumak için baskı yaparken ve top kaybına neden olacak olası pas seçeneklerini işaretlemeye çalışırlar. Savunma, sahayı küçülterek rakibi daha büyük bir riskle oynamaya zorlamak için yüksek bir çizgiye sahip.

Takım, geçiş sırasında hem topa sahip olma stiline hem de baskı oyununa yardımcı olmak için kompakt ve birbirine yakın. Takım şekli, rakiplerin faydalanması için hatlar arasındaki boşluğu engelleyen takımın kompaktlığını zaten abartıyor. Top kazandığında takım, rakibin savunmasını aşırı yüklemek ve alt etmek için hız ve sayılarla karşı koymaya çalışacaktır.

İNDİRME LİNKİ:
Revealed content
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
 

Reklam

Üst