FIFA EN İYİ 5 SERİSİ !

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde FIFA 19 Haberleri kategorisinde Legendery Mabel tarafından oluşturulan FIFA EN İYİ 5 SERİSİ ! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 437 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı FIFA 19 Haberleri
Konu Başlığı FIFA EN İYİ 5 SERİSİ !
Konuyu başlatan Legendery Mabel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Legendery Mabel

Legendery Mabel

ESKİ ADMİN
Üye
Aktif Üye
7 Tem 2019
149
106
28
Yapılan son espor anketlerine göre, dünyanın en çok oynanan ve takip edilen oyunu EA Sports'un başyapıtı FIFA. Hal böyle olunca EA, yeni serilerinde birçok yenilik ve düzeltme yapıyor. Ancak her ne kadar yenilikler ve düzenlemeler yapılırsa yapılsın birçok oyunsever eski oyunlara yönelmeye devam ediyor. Bizler sizler için bu yazımızda FIFA tarihinin en iyi 5 serisinin hangileri olduğundan bahsedeceğiz. İşte FIFA tarihinin en iyi 5 serisi...
5
FIFA 11
Listemizin beşinci sırasında FIFA 11 yer alıyor. Peki neden? 2010 Eylül ayında piyasa sürülen FIFA 11, özellikle günümüz oyunseverlerin favori oyun modu FIFA Ultimate Team'in ilk kez oyunseverlerle buluştuğu seri olmasıyla dikkat çekiyor. Oldukça başarılı çevrimiçi oyun moduyla oyuncuları kendine çekmeyi başaran EA Sports, FIFA 11 serisiyle birlikte rakibi Konami'nin popülerliğini bir hayli azaltmıştı.

4
FIFA International Soccer (yıl 94)
FIFA serisinin başlangıç oyunu olan FIFA International Soccer, EA Sports'un en önemli serileri arasında yer alıyor.

Dünya video oyunları tarihinde devrim yaratan bir oyun olarak gösterilen FIFA IS, kısa süre içerisinde dünyanın dört bir yanına yayıldı. Hem görünümü hem de oynanış stili olarak tamamıyla farklı gözüken oyun, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Sahada hakemin olması ve seyircilerin kıpırdaması gibi o dönemin şartlarına göre üst düzey bir yapıt olan oyun, oyunculara adeta cesaret aşılıyordu.

3
FIFA 17
EA Sports, 2016 yılında piyasaya sürdüğü FIFA 17'yle birlikte yeni bir oyun modu duyurdu: Yolculuk!

Frostbite Engine oyun motoru kullanılarak yapılan ve ilk kez oyuncuların yüzünün yansıltığı seride Yolculuk moduyla birlikte bambaşka bir boyuta geçildi. Alex Hunter isimli hayali karakteri yönlendirebildiğiniz bu oyun modunda, kendinizi futbolcu yerine koyabiliyor ve kariyerinizi şekillendirebiliyorsunuz.

Gerçeklik ve mekanikleriyle birlikte FIFA serisine çağ atlatan FIFA 17, tarihin en iyi üçüncü serisi diyebiliriz.
2
FIFA 12
Bazı oyunseverlere göre tarihin en iyi serisi; FIFA 12!

Rakibi Konami'nin egemenliği altında kalan EA Sports, FIFA 12 serisiyle birlikte yeni mekanikler ve oyuncu hareketlerini oyuna dahil etti.Bilindik sanal futbol simülasyonu oyunlarının dışına çıkan EA Sports, bu seriyle birlikte hem rakibini geçmeyi başardı hem de günümüzdeki üst düzey gerçekliğin temellerini attı.

1
FIFA 98: Road to World Cup
1997 yılında piyasaya sürülen FIFA 98: Road to World Cup, eski nesil oyunseverlerin favori futbol oyunu olmayı başarmıştı. Peki bu seriyi özel yapan ne?

Çoğu kişinin de hatırlayacağı üzere FIFA 98'in en dikkat çekici özelliği futsal oyun moduydu. Eski profesyonel oyuncuların yer aldığı seride oyuncular toprak sahada, günümüz diliyle halı sahada, mücadele ediyordu.

Ayrıca 1998 Dünya Kupası'na özel oyun modunun eklendiği seride 170'den fazla milli takım bulunuyordu. Dolayısıyla yenilenen grafikleriyle birlikte FIFA 98'i tarihin en özel serisi olarak nitelendirebiliriz.
 

Reklam

Üst